Opublikowano: 2015-12-01 08:11:30 przez system

Złoto dla pingpongistek "Sobolika"

W dniach 28-29 listopada w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego nazywany też Mistrzostwami Polski UKS.

Turniej zgromadził 41 najlepszych drużyn z Polski, dziewcząt i chłopców. Województwo Małopolskie w kategorii Żaczek tj. urodzonych w 2005 r. i później reprezentowały zawodniczki LUKS „Sobolik” Sobolów: Julia Bratownik i Klaudia Karczmarczyk.

W rywalizacji o zwycięstwo zmierzyły się z mistrzyniami poszczególnych województw. Turniej w początkowej fazie odbywał się w grupach po 4 lub 3 zespoły, Julia i Klaudia zajęły I miejsce w grupie i awansowały do półfinału, nie przegrywając seta. W półfinale rewelacyjnie pokonały SKS 40 Warszawa 3:0, a w finale wygrały z UPKS Arka Ryki 3:0. Zdobyły złoty medal w pięknym stylu na tak prestiżowym turnieju. Pomimo młodego wieku (mają zaledwie po 10 lat) i faktu, że pierwszy raz w życiu doszły tak daleko w turnieju ogólnopolskim, wytrzymały presję, do końca osiągając znakomity wynik.