Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-09-28 23:57:39 przez system

Zwycięstwo bochnian w Maxi Oes 6

Sportowa Jazda Samochodem "Maxi Oes 6 o Puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie" była imprezą promującą właściwe zachowania uczestników ruchu drogowego pod kątem bezpieczeństwa, jak również w celu podniesienia świadomości społecznej użytkowników dróg.

Jednocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych kierowców, pozwalała na bezpieczne doskonalenie techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej. Ukończenie KJS - u daje 1/6 część uprawnień do uzyskania licencji sportu samochodowego stopnia RN.

Do rywalizacji, rozegranej w strugach deszczu 26 września na 9 trudnych odcinkach specjalnych, zlokalizowanych na terenie Bełdna i Kamionnej, przystąpiło 54 załogi, a ukończyło ją 41. Przejazdy załóg, z powodu fatalnej pogody, oglądała bardzo niewielka ilość kibiców.

Rywalizacja na betonowo-asfaltowej drodze gminnej w Bełdnie i asfaltowej w Kamionnej była zacięta. W klasyfikacji generalnej triumfowała bocheńska załoga Krzysztof Rybka/Krzysztof Grzesik, jadąca na citroenie saxo, która wyprzedziła jadących na peugeocie 206 kierowców z Kamionnej: Dominika Kaję i Krzysztofa Dudziaka oraz Grzegorza Gniadka i Arkadiusza Buczka (opel astra GSI).

Kolejna, czwarta Runda SJS MaxiOes6 rozegrana zostanie 17.10.2015 roku na terenie Gminy Lipnica Murowana.