Opublikowano: 2015-10-27 16:16:54 przez system

Zwycięstwo juniorów i turniej młodzików

Czyli co słychać w Małopolskiej Lidze Piłki Ręcznej

Juniorzy MOSiR Bochnia rozegrali czwarty, a zarazem ostatni mecz w I rundzie rozgrywek i było to pierwsze ich zwycięskie spotkanie w rozgrywkach tego sezonu. W niedzielę 25 października na parkiecie sali sportowej I LO w Bochni gościli zespół MTS Piasta Skawiny.

Tym razem od początku widać było lepsze przygotowanie naszych chłopców, którzy zmotywowani przez trenera Krzysztofa Kutrzebę w pierwszej połowie meczu zdobyli czterobramkową przewagę i z zadowalającym wynikiem 16:22 schodzili na przerwę. Ta przewaga dodała im skrzydeł - pierwszy raz bowiem w tych rozgrywkach już w pierwszej części dominowali. W drugiej partii spotkania nasi przeciwnicy mieli 10 celnych trafień, ale nie byli w stanie zatrzymać atakujących bochnian, którzy do swojego wyniku dorzucili 18 bramek! - Mecz był bardzo trudny, w pierwszej połowie wyrównany - mówił po spotkaniu trener bochnian. - Dużo walki, ale w drugiej części bardzo dobrze odskoczyliśmy na 10 bramek. Swoich zawodników muszę pochwalić, bo wspaniale spisali się w tym meczu. Szkoda, że nie wszyscy juniorzy MOSiR-u (ze względu na kontuzje) mogli wziąć udział w tym meczu.-

Więcej zdjęć ze spotkania na stronie facebooka MOSiR Bochnia

MOSiR Bochnia - MTS Piast Skawina 34:22 (16:12)

MOSiR Bochnię reprezentowali: Michał Rabiasz, Paweł Piwowarski, Sławomir Michałczyk 2, Mateusz Trojanowski 1, Dawid Wąs 2, Paweł Waśniowski 2, Krzysztof Mazur 8, Maciej Mleczko 2, Michał Mijalny, Damian Obroślak, Tomasz Orzechowski 7, Kamil Pagacz 4, Andrzej Górecki, Tomasz Paczyński 1, Wiktor Suchodolski 5.

Ten etap rozgrywek kończymy na czwartej pozycji.

Już w drugim tygodniu listopada (8-ego) juniorzy rozpoczną II rundę rozgrywek. Również u siebie będą gościć SKS Kusy Kraków.

Piąte miejsce w tabeli MOSiR I i ósme MOSiR II po trzech kolejkach na czternaście walczących zespołów w Małopolskiej Lidze - taki był stan przed rozegranym (również w niedzielę 25 października) w Hali Widowiskowo-Sportowej Turniejem Młodzików.

Walki były zacięte, ale tym razem w czterech meczach udało się odnieść tylko jedno zwycięstwo. Przypadło ono pierwszemu zespołowi MOSiR-u, szkolonemu przez Łukasza Gicalę.

Szczęście nie sprzyjało podopiecznym Piotra Węgrzyna - młodszym o rok kolegom MOSiR II (rocznik 2002). Ci niestety, mimo starań, przegrali swoje mecze.

Wyniki wszystkich spotkań:
MOSiR II Bochnia - MOSiR Tuchów 11:18 (5:10)
MOSiR I Bochnia - Spartakus Radgoszcz 18:23 (7:10)
MOSiR II Bochnia - Spartakus Radgoszcz 12:20 (7:8)
MOSiR I Bochnia - MOSiR Tuchów 28:21 (10:7)

MOSiR I Bochnię reprezentowali ( w nawiasach suma bramek zdobytych przez danych zawodników w obu wyżej wymienionych spotkaniach): Sebastian Wójcik, Krzysztof Korta, Kamil Liszkiewicz 6, Maciej Grech
Rafał Góral 3, Gabriel Krawczyk 16, Jakub Fortuna 1, Maciej Woda 1, Jakub Sychta, Bartłomiej Kupiec 10, Jakub Jewuła 4, Szymon Kukułka 5.

MOSiR II reprezentowali i bramki zdobyli: Miłosz Biernat, Michał Broszkiewicz, Maksymilian Kwestorowski, Marcin Szkolik, Maciej Kycia 4, Piotr Kalinka, Tomasz Jung, Piotr Karwala 4, Bartosz Jachymczak, Jakub Szkolik, Kacper Cąber7, Filip Rzepecki 1, Kacper Gajli 7.

Czwarta kolejka
Czwarty turniej młodzicy rozegrają podobnie jak juniorzy 8 listopada. Tym razem na wyjeździe walczyć będą z dwoma zespołami Chrzanowa.