Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-04-16 16:12:08 przez Czas2012

Muzeum bocheńskie ma się całkiem nieźle

Dyrektor bocheńskiego Muzeum im. prof. Stanisława Fishera Jan Flasza przedstawił Komisji Rewizyjnej sprawozdanie z pracy placówki podczas pandemii. Instytucja radziła sobie całkiem nieźle.

Myśmy sobie całkiem dobrze radzili w zeszłym roku w warunkach pandemii.” – mówił dyrektor Jan Flasza. „Aż trudno w to uwierzyć, ale zorganizowaliśmy 12 spotkań z publicznością, nie licząc tych, które odbyły się przed pandemią.” Spotkania odbywały się głównie na dziedzińcu byłego klasztoru ojców Dominikanów, w których siedzibie mieści się teraz Muzeum im. Fishera. Lokacja pozwalała na odwiedziny nawet 50 osób z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. „Zorganizowaliśmy cykl „Muzealna Akademia Historyczna”, zdążyliśmy zorganizować jedno spotkanie w ramach „Czwartkowych spotkań muzealnych”. Zorganizowaliśmy także duże spotkanie, które było fragmentem uroczystości miejskiej z okazji rocznicy wojny polsko-bolszewickiej.

Ponadto wraz z dyrektorem spacerowano po wszystkich cmentarzach bocheńskich, a działalność muzealną przeniesiono do Internetu, gdzie przedstawiono 6 wystaw multimedialnych. Działają zarówno strona muzeum, jak i jego profil na Facebooku. Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że jak mówi sam dyr. Flasza, stanowi swego rodzaju dziennik kulturalny, w którym eksponowane są miejskie artefakty, zdjęcia, obrazy, pamiątki. Istotą prowadzenia funpage’a Muzeum w mediach społecznościowy jest założenie, by zachować kontakt z publicznością, która być może odwiedzi jednostkę w sezonie letnim. Póki co czas pandemiczny pozwala na porządkowanie zbiorów muzealnych oraz tworzenie zupełnie nowych ekspozycji.

Muzeum posiada aplikację do wirtualnego zwiedzania wnętrza. Pojawiły się również plany utworzenia kanału na platformie YouTube, gdzie umieszczane będą wystąpienia i prelekcje dotyczące dziejów miasta i pamiątek z nimi związanych.

DML

Muzeum w Bochni

/media/user/images/upload/loga/Bochnia budynki miejsca/Muzuem3.JPG