Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-06-30 12:26:58 przez system

Strzelali o Puchar Komendanta

W sobotę 24 czerwca na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Bochni, odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie Policji IPA. Zawody miały międzynarodowy charakter. Wzięła w nim udział delegacja przedstawicieli IPA z Żytomierza na Ukrainie pod przewodnictwem generała Petro Grozinskyiego.

W zawodach uczestniczyli między innymi: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Pani Urszula Nowogórska, V-ce Starosta bocheński Pan Józef Mroczek, Burmistrz Miasta Bochni Pan Stefan Kolawiński, a także przedstawiciele różnych instytucji i firm na co dzień współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Bochni. Ponadto w zawodach udział wzięli Komendanci Powiatowi Policji sąsiadujących z Bochnią jednostek, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Komendant Państwowej Straży Granicznej w Tarnowie. Jako gość honorowy obecny był Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura, który w przeszłości będąc Komendantem Powiatowym Policji w Bochni był pomysłodawcą tego turnieju i przeprowadził jego pierwsze trzy edycje.

Atrakcją zawodów była wystawa licznej kolekcji broni, od zabytkowych pistoletów typu VIS czy karabin PEPESZA, do używanych obecnie karabinów M4, pistoletów C Z, Glock, oraz karabinów maszynowych wykorzystywanych przez jednostki wojskowe. Wystawa zaprezentowana została przez kolekcjonerów z województwa małopolskiego.

Sędzią głównym zawodów był Pan Rafał Pląder, Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Bochni, który bezpośrednio pomógł w organizacji turnieju i pokazu broni oraz co jest najważniejsze, udostępnił obiekt strzelnicy do przeprowadzenia zawodów, za co należą się mu serdeczne podziękowania.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Wśród kobiet zwyciężyła Pani Maryla Dąbrowska, na drugim miejscu uplasowała się Pani Dominika Babicz, a na trzecim miejscu Pani Renata Pachut.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Pan Maciej Szkarłat, na drugim miejscu uplasował się Pan Mateusz Budek, a na najniższym stopniu podium stanął Pan Tadeusz Kozioł.

W kategorii służb mundurowych zwyciężył płk. Mykhailo Golubiev (Ukraina), drugie miejsce zajął mjr Łukasz Olenicz, a trzecie st. bryg. Krzysztof Kokoszka.

/media/data/upload/Czerwiec/Czerwiec 2017/DSC01086.jpg