Kategoria: Felietony / opinie
Opublikowano: 2021-06-05 17:16:28 przez Czas2012

Czy WOŚP istnieje dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Krótki felieton o wspólnej rodzinie

Tekst jaki ukazał się w związku z wizytą w bocheńskim szpitalu Jurka Owsiaka (Czytaj TUTAJ) zaowocował gorącą dyskusją. Jak do tej pory dotarł do ponad 15 tys. czytelników, którzy, jak to bywa przy tekstach ujawniających trochę prawdy o naszej rzeczywistości, reagowali bardzo różnie. Ogólnie widać było spore emocje szczególnie tych dla których Jerzy Owsiak stał się już symbolem bezinteresownej, apolitycznej dobroczynności. Ci czytelnicy, sądząc po wypowiedziach, byli dość rozczarowani czego dali wyraz w bardzo „uprzejmych” komentarzach nie tylko na naszym FB profilu .

Ale przy okazji mocnego wyrażania emocji przez środowiska mniej uczulone i wytrenowane w kulturalnej wypowiedzi, oberwało się także Prawu i Sprawiedliwości. Zamieszczone poniżej komentarze nie były wcale rzadkie. Weźmy i takie „mocne” wpisy:

Czyli showmanem ludzi z niedo.....jniem mózgowym jest Morawiecki czy Kaczyński jak sugeruje słownik PWN;)

Czuć wszechobecny swąd PISu...

Tylu się starało, tylu próbowało, matki kurki, ojce kaczki i masa innych ścierwojadów. I co? I nic! Mogą Jurka w doopkę cmoknąć. Z przyklęku...

Obajtek już zakupy w Bochnii porobił

Ale były i komentarze dość spostrzegawcze, jak np. taki:

Pseudo redaktor, Gdyby nie WOŚP strach się bać jak nasze szpitale by wyglądały...

Ten wpis należy wyróżnić gdyż dotyka istoty rzeczy. Dlaczego?

Tak w ogóle to nie jest żadną tajemnicą, że środowiska mocno wyznające kult Jerzego Owsiaka nie przepadają za środowiskiem polityków i wyborców Prawa i Sprawiedliwości. To oczywiście duży błąd i nie bardzo zdają oni sobie chyba sprawę z tego, że to właśnie dzięki prezesowi tej partii, który stworzył obecny rząd, WOŚP i - jak już wiadome - festiwal Woodstock co roku się odbywa (nie licząc oczywiście przerwy pandemicznej). Skąd taki wniosek? Ano, z prostej i niewyrafinowanej logiki. Wystarczy sobie uświadomić, że w przyszłym roku budżetowym, dzięki np. takiemu Nowemu Ładowi i olbrzymich pożyczek z Unii Europejskiej, rząd Mateusza Morawieckiego doposaży wszystkie szpitale i placówki zdrowia tak, że nowoczesny sprzęt będzie jeszcze dodatkowo zalegał na strychach jako zapasowy, gdyż nawet szpitale w małych miejscowościach będą go miały aż nad to.

I co wówczas się stanie? Akcja WOŚP Jurka Owsiaka straci rację bytu. Przynajmniej na odcinku pomocy szpitalom. Wystarczy, że rząd PiS zreformuje i dofinansuje szpitale, a wszystkie sztaby nie będą miały co robić, bo i po co pchać pieniądze i sprzęt do super wyposażonych placówek medycznych?

Tak wiec zanim oddani akcji Jurka Owsiaka napiszą coś złego na prezesa czy pogardliwie zwany rząd „kaczek” niech się dwa razy zastanowią. Póki ten rząd utrzymuje polskie szpitale w powszechnym niedofinansowaniu i sprzętowym dziadostwie, póty „Orkiestra” ma co robić, a Woodstock się kręci. I za ten brak sprzętu w szpitalach nich przynajmniej PiS szanują! 😉 Ale i PiS potrzebuje WOŚP i Jurka Owsiaka. Skoro już rząd nie jest w stanie zapewnić szpitalom właściwego zaopatrzenia w sprzęt to, według tego co mówił Max Kolonko, akcja WOŚP doskonale rozładowuje napięcie i frustracje z tym związane. Dzięki temu mamy mniej protestów pod Urzędem Rady Ministrów, co jest jak najbardziej na rękę obecnej władzy. Skazani na siebie jednym słowem.

Z pozdrowieniami
Paweł Wieciech