Kategoria: Felietony / opinie
Opublikowano: 2016-12-24 00:42:13 przez system

Kredyt-czy to takie łatwe?

Czym należy kierować się podczas wybierania kredytu gotówkowego?

Zaciąganie różnego rodzaju kredytów jest od wielu lat powszechnym zjawiskiem. Pożyczonymi pieniędzmi płacimy między innymi za remonty, podróże, AGD i RTV. Dzieje się tak dlatego, że kredyt gotówkowy jest jedną z najszybszych metod, by pozyskać dodatkowe finanse.


Główną zaletą tego rozwiązania jest niewielka liczba formalności, jakich musi dopełnić klient, by móc otrzymać pożyczkę. Ponieważ okres spłaty jest przeważnie dość krótki, bank zazwyczaj nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Osoba decydująca się na zaciągnięcie tego typu zadłużenia nie powinna jednak zapominać, że bank nie jest instytucją charytatywną. Nawet najtańsze kredyty gotówkowe kiedyś trzeba spłacić. Zwlekanie z tym może doprowadzić do narastania odsetek i powstania tak zadłużenia tak wysokiego, że kredytobiorcy będzie się z niego ciężko wydostać.

Kto może zaciągnąć kredyt gotówkowy? O czym powinniśmy pamiętać, zanim to zrobimy?

Wybór odpowiedniej oferty kredytowej powinien być dokładnie przemyślany. Decyzje tego typu należy podejmować wyłącznie w oparciu o sprawdzone informacje – w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że wybierzemy którąś z głośno reklamowanych, lecz niekoniecznie najkorzystniejszych propozycji. Gdy już zdecydujemy się zaciągnięcie konkretnego kredytu, powinniśmy jeszcze dokładnie przeczytać umowę ze szczególnym uwzględnieniem treści zapisanych tzw. malutkim druczkiem, by upewnić się, że nie narazimy się na żadne dodatkowe i niekorzystne zobowiązania.

Najważniejszym parametrem, na który zwracają uwagę kredytobiorcy, jest oprocentowanie. Im jest ono niższe, tym oferta atrakcyjniejsza. Banki więc często, aby przyciągnąć uwagę klientów, obniżają je. Jest jednak również druga strona tego medalu – nierzadko wraz z obniżeniem oprocentowania instytucje finansowe podnoszą jednocześnie inne opłaty. Ofert kredytowych nie powinniśmy więc analizować wyłącznie przez pryzmat oprocentowania, należy zwrócić także uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Przy jej wyliczaniu pod uwagę brana jest wartość kredytu, okres jego spłaty, a także dodatkowe wiążące się z nim koszty, np. marża i prowizja.


Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Posiadanie zdolności kredytowej – to najważniejszy warunek, jaki musi spełnić ubiegająca się o przyznanie kredytu gotówkowego osoba. Zazwyczaj określa się ją w ten sposób, że od całkowitych dochodów gospodarstwa domowego odlicza się koszty utrzymania – pozostała kwota powinna wystarczyć na ratę kredytu. Każda osoba pragnąca otrzymać pożyczkę musi wykazać, że tę zdolność posiada.

Proces ubiegania się pożyczkę jest zazwyczaj dość prosty. Przyszły kredytobiorca składa wniosek, a następnie dostarcza doradcy finansowemu dokumenty, na podstawie których oceniana jest jego zdolność kredytowa. Niezbędne jest także dołączenie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo. Gdy wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, klient musi wskazać numer konta, na który zostaną wpłacone pieniądze. Kredyt gotówkowy przyznawany jest zazwyczaj bardzo szybko, a wszelkie formalności z nim związane ograniczone są do minimum. Aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień i komplikacji, podczas składania dokumentów warto zadbać, by były one wolne od wszelkich błędów.

PADO24 – wiedza o wszelkich kredytach dostępna na wyciągnięcie ręki!

Skorzystaj z informacji zawartych na stronie PADO24 i znajdź najlepszą ofertę kredytową. Dzięki naszej stronie zdobędziesz cenną wiedzę, która pomoże Ci w podejmowaniu słusznych decyzji na polu finansowym. Korzystanie z niej znacznie zwiększy Twoje szanse na wybranie odpowiedniego kredytu. Na PADO24 znajdziesz prostą w obsłudze, regularnie aktualizowaną i profesjonalną porównywarkę kredytów – skorzystaj z niej już dziś i wybierz sprawdzone rozwiązanie.

Tekst sponsorowany