Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-19 21:21:59 przez system

27 czerwca odbędą się "Wianki na Chełmie"

Zanim rozpoczną się koncerty na scenie, podobnie jak w poprzednich latach w ogródku przy Galerii odbędą się bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla wszystkich w takich dziedzinach jak ceramika, papierowa wiklina, bibułkarstwo a przede wszystkim plecienie wianka świętojańskiego.

O godzinie 16.00 na Grodzisku w Chełmie odbędą się pokazy walk rycerskich. Już po raz piąty na chełmskim wzgórzu ma miejsce Średniowieczne Spotkanie u Bożogrobców, będące dla uczestników "Wianków" okazją do poznania realistycznych scenek z życia dawnej osady średniowiecznej.

W rozpoczynającej się o godzinie 17.30 części artystycznej, na scenie przy kościele Bożogrobców, o laur Gminnego Muzycznego Talentu rywalizować będzie uzdolniona wokalnie młodzież. Po nich zaprezentuje się dziecięcy zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Główną atrakcją muzyczną „Wianków” będzie o godzinie 19.30 koncert krakowskiego zespołu „Boba Jazz Band”, który jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny. Występ tej grupy to także gwarancja sporej dawki popularnej rozrywki, opartej w głównej mierze o muzykę filmową czy też tańce latynoamerykańskie. Przy tym zespole od godziny 22.00 będzie można się bawić podczas "swingowej" biesiady tanecznej w chełmskim ogrodzie.

Wcześniej rozstrzygnięty zostanie konkurs na „najpiękniejszy wianek świętojański” wykonany z naturalnych kwiatów. Po wręczeniu nagród dla najlepszych, ok. godziny 21.00, rozpocznie się Taniec Świętojański", po którym w barwnym korowodzie - pod przewodnictwem Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie” – uczestnicy udadzą się nad Rabę, aby po niezwykle widowiskowym "Tańcu Ognia" w wykonaniu teatru Feniks dokonać tradycyjnego obrzędu puszczania wianków.

Próbka możliwości zespołu Boba Jazz Band:
https://www.youtube.com/watch?v=zFDukqGlgJQ

A tutaj o zespole „Promyczki Dobra”:
https://www.youtube.com/watch?v=SRRtJI2Bfm4