Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-05-24 18:22:23 przez system

31 maja XVI Rodzinny Festyn Parafialny

W niedzielę 31 maja na bocheńskich Plantach będzie sia działo! A wszystko za przyczyną parafii św. Mikołaja, która przy współpracy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, zaprasza wszystkie dzieci na obchody ich dorocznego święta.

W ten dzień Szkoła Podstawowa nr 2 i okalające ją Planty Salinarne staną się gigantycznym placem zabaw i mądrej rozrywki. Organizatorzy nie zdradzają wszystkich szczegółów przedsięwzięcia, ale już teraz znany jest ramowy program Parafiady:
14.00 – rozpoczęcie, start do punktowanych konkurencji
15.00 – bajka w wykonaniu Ochronki Sióstr Służebniczek
17.00 – majówka z zespołem Nazaret
18.00 – „Zwariowana chemia” – pokazy w wykonaniu pracowników naukowych Wydziału Chemii UJ
19.00 – koncert orkiestry górniczej
20.00 – finał: Wielka Dogrywka o nagrody główne

Założenia niedzielnej imprezy przedstawił nam jej główny organizator ks. Antoni Mulka: - Już niedługo kolejny Parafialny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tym razem to już XVI. Dzięki życzliwości Burmistrza i Wójta, możemy uznać za przygotowany i serdecznie zaprosić na niego wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić, czegoś nauczyć a nawet otrzymać nagrodę. Dla dbających o zdrowie Starostwo, przygotowało darmowe badania w wielu dziedzinach włącznie z logopedą. Po ubiegłorocznych doświadczeniach i konsultacjach z wieloma osobami, dopracowaliśmy chyba jeszcze lepiej program i chcemy zaproponować atrakcyjnie i owocnie spędzony czas.

Co tak wyjątkowego? Dla każdego jest coś dobrego. Nie będzie to wydawanie pieniędzy, ale darmowa nauka, zabawa, integracja i chwalenie Boga. Bawiąc się chcemy nabyć pewnych umiejętności.

Po kolei.
Kupując kartę uczestnictwa otwierasz sobie drogę do pierwszego konkursu. Losujesz proste pytanie, dla odpowiednich grup wiekowych, i jeśli odpowiesz prawidłowo, masz szansę na atrakcyjną nagrodę. Zaniedbałeś rozwój intelektualny, lub jeszcze tego nie wiesz, i tak otrzymasz nagrodę pocieszenia, by w przyszłości wiedza rozbudzała słodsze pragnienia.

Skoro otworzyłeś już drogę do dalszych konkursów, możesz zbierać punkty, by nawet wspólnie z rodziną i przyjaciółmi walczyć o dalsze warte trudu nagrody, i to bardzo cenne. A dla wytrwałych przy końcu imprezy, jeszcze jedno losowanie i finałowy konkurs.

Gdzie zdobywamy punkty? Policja sprawdza umiejętności bezpieczeństwa w ruchu, strażacy odkrywają nowych bohaterów zdolnych do poświęceń, Akademickie Gimnazjum w Bochni zaprasza do turnieju Milionerów i wykrywacza kłamstw oraz końcowej niespodzianki, spostrzegawcze i odważne dzieci puzzlami udekorują ścianę szkoły, Najemnicy Bocheńscy dadzą szansę bronić kraj, ratownicy medyczni pomogą ratować życie, a harcerze jak zabezpieczyć rany. Chcesz być wrażliwy na cierpienie - pokaż jak zająć się niepełnosprawnym lub niewidomym. Złowisz rybkę lub znajdziesz złoto, to kolejne punkty. Dla wysportowanych koszykówka, a zatroskani o czystość posegregują śmieci. Bractwo Per Seacula da nam odkryć prawdzie rycerstwo w sobie, a na strzelnicy zabawimy się w celność. Artyści wykonają piękne graffiti na Muzeum Motyli, a wszyscy będzie mogli pobawić się w rywalizacji zespołowej. Nad wszystkim będą czuwać wspaniali wolontariusze z I LO.

Klimat do całej zabawy stworzy profesjonalny DJ, Zespół Nazaret, Bajka w wykonaniu dzieci i rodziców Ochronki sióstr Służebniczek oraz Orkiestra Kopalniana.

Będzie też niespodzianka w wykonaniu doktorantów Wydziału Chemii z UJ w Krakowie, dzięki którym przy pomocy szalonej chemii nie braknie lodów w 5 smakach.

Dla wszystkich bigos i wojskowa grochówka za symboliczną opłatą, a na całych Plantach wielki plac zabaw z różnymi słodkościami.

Nie chcesz się nudzić kolejny dzień – przyjdź, a wyjdziesz bogatszy!

- A na koniec już dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i pomoc, niech Bóg i radość ludzi będzie nagrodą – kończy ks. Antoni.