Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-07-05 20:46:15 przez system

32. Festiwal Teatrów Ulicznych

Co ma wspólnego teatr z cyrkiem? Przekonamy się o tym podczas 32. Festiwalu Teatrów Ulicznych, który rozpoczął się w czwartek, 4 lipca. Przez cztery dni najpiękniejsze place i ulice Krakowa staną się scenami dla ponad trzydziestu teatrów z Polski i zagranicy, m.in. z Francji, Belgii, Niemiec i Ukrainy.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA to jedno z największych, a zarazem najstarszych tego typu wydarzeń w Europie. Od 1988 roku Teatr KTO – organizator festiwalu – zachęca teatry do grania w plenerze. W tym roku na scenach zobaczymy trzydzieści teatrów zarówno z Polski jak i z zagranicy, które zaprezentują ponad dziewięćdziesiąt spektakli. Przedstawienia obejrzymy na Rynku Głównym, Małym Rynku, Placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim. Aktorów, kuglarzy i mimów spotkamy też na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Do namiotu cyrkowego na placu Szczepańskim najmłodszych mieszkańców i turystów zaproszą klauni i lalkarze na spektakle i zajęcia warsztatowe. Festiwal zwieńczy widowisko plenerowe Parada kuglarzy na Rynku Głównym.
32. Festiwalu Teatrów Ulicznych rozpoczął się 4 lipca i zakończy 7 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na www.teatrkto.pl

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl