Kategoria: Kultura
Utworzono: 2019-07-05 20:46:15 przez system

32. Festiwal Teatrów Ulicznych

Co ma wspólnego teatr z cyrkiem? Przekonamy się o tym podczas 32. Festiwalu Teatrów Ulicznych, który rozpoczął się w czwartek, 4 lipca. Przez cztery dni najpiękniejsze place i ulice Krakowa staną się scenami dla ponad trzydziestu teatrów z Polski i zagranicy, m.in. z Francji, Belgii, Niemiec i Ukrainy.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ULICA to jedno z największych, a zarazem najstarszych tego typu wydarzeń w Europie. Od 1988 roku Teatr KTO – organizator festiwalu – zachęca teatry do grania w plenerze. W tym roku na scenach zobaczymy trzydzieści teatrów zarówno z Polski jak i z zagranicy, które zaprezentują ponad dziewięćdziesiąt spektakli. Przedstawienia obejrzymy na Rynku Głównym, Małym Rynku, Placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim. Aktorów, kuglarzy i mimów spotkamy też na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Do namiotu cyrkowego na placu Szczepańskim najmłodszych mieszkańców i turystów zaproszą klauni i lalkarze na spektakle i zajęcia warsztatowe. Festiwal zwieńczy widowisko plenerowe Parada kuglarzy na Rynku Głównym.
32. Festiwalu Teatrów Ulicznych rozpoczął się 4 lipca i zakończy 7 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej informacji na www.teatrkto.pl

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.