Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-01-28 15:59:12 przez system

Anioły Mechanika w koncercie charytatywnym

„Anioły są wśród was”- ogłosiła młodzież z „Mechanika” podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd. Jego gwiazdą był Marek Piekarczyk uznany przez organizatorów "Aniołem Dobroci" dzięki wyróżniającej go działalności charytatywnej i współpracy z bocheńską młodzieżą.


Ponad pięciuset uczniów z bocheńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wysłuchała koncertu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 oraz koncertu zespołu Marka Piekarczyka. Główny gość Mark Piekarczyk zgodził się również na zaaranżowany wywiad o życiu, jego twórczości oraz satysfakcji płynącej z pomagania innym.

Kolejna już edycja koncertu organizowanego z inicjatywy nauczycielek Zespołu Szkół Nr 1 na rzecz Filipka Tabora i Jakuba Jakubowskiego objęta została patronatem honorowym Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Bądźcie sobą!”, „Uwierzcie w siebie”, „Jesteście mądrzy”, „Powracajcie do Bochni!”, „Dbajcie o swoje miasto!”,Pomagajcie innym!” – nawoływał do młodzieży Piekarczyk. Artysta zaśpiewał przy akompaniamencie Tadeusza Apryjasa i Jacka Borowieckiego m.in. „Jezus Malusieńki” czy „Gdzie jest miłość”. Do zaśpiewania piosenki „Na święta do domu” Marek Piekarczyk zaprosił uczennice z „Mechanika” – Emilię Błasińską, Annę Małecką i Martynę Wanicką, co wszyscy odebrali z entuzjazmem. Artysta był pod dużym wrażeniem przygotowania muzycznego występujących. Podkreślił wysoki poziom umiejętności muzycznych i wokalnych uczniów z Mechanika. Od uczestników koncertu pan Marek dostał serce z wikliny, na którym umieścił swój autograf, a następnie przekazał je na aukcję, zebrane pieniądze prosił, aby przekazać na rzecz małego Filipka.

Po koncercie młodzi wykonawcy uczestniczyli w spotkaniu z artystą, który przekazał każdemu z osobna, merytoryczne uwagi i wskazówki. Szczególnym wyróżnieniem, bo zaproszeniem przez Marka Piekarczyka do współpracy przy nowej płycie, mogą cieszyć się Emilia Błasińska, Anna Małecka, Martyna Wanicka oraz Szymon Duda, Patryk Brydniak, Dawid Rysiewicz.

Charytatywny Koncert Kolęd odniósł wielki sukces – uzbierano kwotę 4140zł., która zostanie przekazana na wsparcie finansowe, leczenie i rehabilitację Filipka i Jakuba.

Bezsprzecznie jednak osobą, która skradła serca publiczności był 4,5 – letni Filipek, którego z trudnością wyartykułowane słowo „dziękuję” doprowadziło wszystkich do łez. Cała widownia wstrzymała oddech przy jego jednym samodzielnym kroku, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorzy chcieli serdecznie podziękować zespołowi Christmas Soud Project, który w składzie Anna Jędrzejek/wokal/, Monika Szewczyk /wokal/, Olga Szczecińska/wokal/, Szymon Duda/pianino/, Patryk Brydniak /trąbka/, Radosław Bukowiec /trąbka Dawid Rysiewicz /saksofon, wokal/, Oskar Owsiak /instrumenty perkusyjne/, Michał Piechnik/gitara elektryczna/, Dawid Topór /gitara basowa/ zaprezentował, w rewelacyjnej aranżacji, sześć kolęd.

Koncert zorganizowały: Agnieszka Morawiec, Agnieszka Rachwał, Marzena Szczurek.

Muzycy i artyści z Zespołu Szkół Nr 1: Emilia Błasińska /wokal/, Anna Małecka /wokal/, Martyna Wanicka wokal/, Szymon Duda /pianino, saksofon, wokal/ Patryk Nowak /instrumenty perkusyjne/, Michał Piechnik /gitara elektryczna/, Piotr Grabarz /gitara basowa/, Mikołaj Skoczek /pianino/, Jacek Solecki /trąbka/, Krystian Nowak /puzon/, Radosław Bukowiec//trąbka/.

Szkoły z których młodzież wysłuchała koncertu: Gimnazjum Nr1, Gimnazjum Nr2, Akademickie Gimnazjum, Gimnazjum z Łapczycy, szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Nr1, Zespół Szkół Nr2, Zespół Szkół Nr3, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące.