Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-08-17 21:06:54 przez system

Artyści z OSP już po raz trzeci na Uzborni

Już 2 września na Uzborni odbędzie się III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy OSP. W tym roku zakwalifikowało się do niego 17 zespołów.

Bocheńszczyznę będą reprezentować Zespół Pieśni i Tańca „Łąkta”, Kapela Ludowa i Zespół „Łapanowianie” oraz Zespół Śpiewaczy „Iskra” z Mikluszowic.

Oprócz stałych bywalców przeglądu pojawią się też nowe twarze: z powiatu Tarnowskiego, Chrzanowskiego, Krakowskiego, Brzeskiego Limanowskiego i z Nowego Sącza.

Przegląd to swoista prezentacja dorobku artystycznego, folkloru oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom nie tylko kultywuje się tradycję ludową, ale również propaguje wiedzę na temat działalności OSP, umożliwiając jednocześnie wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu.
Przegląd ma charakter konkursowy i jest szczeblem do eliminacji Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.
Początek imprezy przewidziany jest na godz. 11:00.

Organizatorem jest Powiat Bocheński, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Małopolskiego oraz Miasto Bochnia, zaś partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.