Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-01-28 22:30:07 przez system

Aukcja prac uczestników WTZ Łapanów

23 stycznia Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizował kolejną aukcję prac swych podopiecznych, wykonanych podczas zajęć terapeutycznych. Już po raz trzeci impreza ta odbyła się w sali bankietowej restauracji Herbowa.

Gości powitała kierownik Warsztatu Jolanta Drożdż. Głos zabrał także Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” ks. prob. Tadeusz Jarzębak, wójt Łapanowa Robert Roj oraz starosta bocheński Ludwik Węgrzyn. Licytację oraz dalszą część imprezy jak co roku prowadziła rehabilitantka Wanda Drożdż.

Zaproszeni goście chętnie podejmowali rywalizację, podbijając cenę za wcześniej upatrzone prace. Do licytacji wystawione były obrazy malowane różnymi technikami oraz witraże Tiffany’ego. Najdrożej wylicytowana praca to obraz olejny pt „Anioł”, która została sprzedana za kwotę 1 250,00 zł. Ponadto zaproszeni goście mieli możliwość zakupienia różnego typu prac wystawionych na kiermaszu. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Równym powodzeniem cieszyły się 4 koszulki Idea Fix Kolekcji (inspirowane krakowskim folklorem), podarowane na aukcję przez Krystynę i Mirosława Mrozowskich. Zebrana podczas licytacji kwota to 22 100 zł, z kiermaszu 5 750 zł, co razem daje kwotę 27 850 zł. Dochód z tegorocznej aukcji zostanie przeznaczony na doposażenie pracowni w Warsztacie, w szczególności zaś na doposażenie pracowni rehabilitacyjnej.

Jak zwykle podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć występu podopiecznych Warsztatu. W tym roku niepełnosprawni zaprezentowali spektakl pt. „Żyć nie umierać”, z którym zajęli I miejsce podczas Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium.