Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-20 14:56:54 przez system

Bałkany w obiektywie Michała Korty

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza 25 października o godz. 18.00 do sali klubu Biblioteki na spotkanie z zawodowym fotografem i podróżnikiem Michałem Kortą, który będzie promował swoją książkę „Balkan Playground”.

Michał Korta urodził się w Bochni. Studiował filologię germańską na UJ oraz fotografię na ASP w Krakowie. Fotografią zajmuje się od ponad 18 lat. Współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza, Międzynarodowym Centrum Kultury, Muzeum Narodowym w Warszawie, Fundacją Rzecz Piękna, oraz wieloma innymi instytucjami kultury i wydawnictwami. Wykłada fotografię oraz pisze o fotografii. Tematyką przewodnią jego prac autorskich jest granica poznania, tożsamość oraz przypadek. Ceni portret konceptualny, kreacyjny. Jego najważniejsze projekty to: Former Russian Republics (2006), Kazakh Dismounted (2010), Female Israeli Soldiers (2013), Balkan Playground (2014), Shadowline (2014-2016). Brał udział w wystawach indywidualnych oraz grupowych.

Prace Michała Korty były publikowane w polskich i zagranicznych czasopismach takich jak: The Boston Globe, Condé Nast, Contemporary Lynx, Architectural Digest Italy, Fashion Magazine, Newsweek, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło. Jego twórczość była wielokrotnie prezentowana i nagradzana w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Izraelu. W 2001 roku zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie BZ WBK Press Photo w kategorii portret/fotoreportaż.

Wystawa z projektem Balkan Playground jest aktualnie pokazywana na Festiwalu Fotograficznym PhEST we Włoszech, a wybrane zdjęcia na Festiwalu Begira Photo w Hiszpanii. Podczas spotkania będzie można nabyć promowaną książkę.

Wstęp wolny.