Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-10 11:56:27 przez system

Benefis Wiesława Komasy w wiśnickim zamku

Tegoroczne Dni Wiśnicza, obchodzone w roku jubileuszu 400-lecia nadania praw miejskich, dopiero się rozkręcają, a już obfitowały w spektakularne wydarzenia. Do takich należał z całą pewnością środowy (8 czerwca) koncert „Korzenie i Skrzydła”.

Jego głównym, choć nie jedynym, bohaterem był wiśniczanin Wiesław Komasa, aktor teatralny. pedagog, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Koncert był jednocześnie hołdem, złożonym przez artystę Wiśniczowi, ale też ukoronowaniem 45-lecia pracy zawodowej artysty.

Podczas koncertu, w którym towarzyszyli mu jego byli studenci: Małgorzata Kożuchowska i Robert Janowski, wielokrotnie dochodziło do ujmujących scen, gdy artysta wchodził pomiędzy publiczność, by wielu swoim dawnym znajomym z okresu wiśnickiego podziękować i wręczyć kwiaty. Na koncert składały się teksty poetyckie, m. in,. Jana Pawła II, które artyści recytowali przy akompaniamencie muzyki fortepianowej w wykonaniu Marii Gabryś. Na koniec dwoje dzieci artysty wykonało wiązankę piosenek właśnie jemu dedykowanych.

Portal "Czas Bocheński" jest patronym medialnym tegorocznych Dni Wisnicza.

Foto: Dominik Stachoń