Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-08 09:03:12 przez system

Biblioteka: promocja biografii Anny Jantar

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza 13 października o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki na spotkanie z Marcinem Wilkiem, połączone z promocją jego książki wydanej w maju 2015 r. „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”.

Marcin Wilk, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest dziennikarzem, publicystą, redaktorem, tłumaczem i krytykiem literackim. Doświadczenie w redagowaniu, publicystyce i krytyce literackiej zdobywał między innymi na łamach „Polityki”, „Tygodnika Powszechnego”, „Przekroju”, „Czasu Kultury”, „Przeglądu Polskiego” i „Lampy”. Współpracuje z Radiem Kraków. Przez kilka lat redagował kolumnę książkową w „Dzienniku Polskim”. Od 2010 roku zasiada w jury Krakowskiej Książki Miesiąca. Prowadzi także poświęconego książkom bloga: http://martinwoolf.blogspot.com. Spośród jego ważniejszych publikacji należy wskazać tłumaczenie książki Stuarta White’a „Równość” oraz „W biegu... Książka podróżna. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko)”.

Książka „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia” to niezwykła pozycja wśród pojawiających się na rynku wydawniczym biografii. Otwiera przestrzeń autentycznego spotkania z osobą, której nie da się zapomnieć. Marcin Wilk rozmawia z mamą Anny Jantar - Haliną Szmeterling, jej córką - Natalią Kukulską, rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami – z każdym, w kimkolwiek mogła pozostawić swój ślad. A Ci, którzy byli blisko niej, noszą mocno w sobie wszystko, co w nich pozostawiła. Wraz z książką otrzymujemy dostęp do niepublikowanych materiałów, fotografii, dokumentów i listów. Przyjmując zaproszenie Autora i zbliżając się do wyjątkowego człowieka i dojrzałego artysty, jakim była Anna Jantar, otrzymujemy również klucz do świata polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych.

Spotkanie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dofinansowane przez Instytut Książki, poprowadzi Beata Truś-Gierczyk. W czasie spotkania będzie można zakupić promowaną książkę. Wszystkich zainteresowanych Biblioteka zaprasza do sali klubu, ul. Mickiewicza 5, wstęp wolny.