Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-06-14 19:12:23 przez system

Biblioteka: wieczór poetycki Kazimierza Musiała

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na wieczór poetycki Kazimierza Musiała i promocję jego trzeciego tomiku poezji "Spokojna przystań", 18 czerwca 2019 r. o godz.18:00 w sali klubu Biblioteki.

Kazimierz Musiał - poeta amator, śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Cechuje go specyficzne spojrzenie na świat. Jest wnikliwym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości, dostrzega w niej rzeczy, których inni nie zauważają. Będąc na progu jesieni życia, zdecydował się otworzyć przed ludźmi, ukazując swoje wnętrze i rymowanym słowem przekazać swoje spostrzeżenia. Uważa, że dzień bez napisania przynajmniej jednego wiersza jest dniem straconym.

W swoim dorobku ma nagranego audiobooka i dwa tomiki wierszy „Chciałbym Cię zabrać tam”, oraz „Tu jest nasze miejsce”. Trzeci, najnowszy tomik nosi tytuł „Spokojna przystań”. Swoje wiersze publikuje również w mediach społecznościowych, w kilku grupach poetyckich, gdzie ma wielu stałych czytelników. Jest także współautorem kilku antologii tych grup. Najnowszy tomik zatytułowany „Spokojna przystań” zawiera 92 utwory, napisane z wyczuciem i wrażliwością. Zręcznie uchwycone codzienne sytuacje, realia i fakty, obrazy zabarwione sporą dawką żartu, humoru, a niekiedy ironii. Wiersze zaskakują trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi ludzkich zachowań i przywar.

Wiersze z promowanego tomiku usłyszymy w interpretacji Jerzego Turka, oprawa muzyczna Małgorzata i Radosław Brydniakowie.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 18 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 do Sali klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicz 5., wstęp wolny.