Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-15 15:25:46 przez system

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne

Bocheńska Ochronka w świątecznym klimacie pomaga podopiecznemu Fundacji Auxilium. W ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem, 18 grudnia na Rynku w Bochni wychowawcy i podopieczni placówki będą sprzedawać losy Świątecznej Loterii Charytatywnej. Ta dobroczynna impreza będzie częścią Bocheńskiego Spotkania Wigilijnego, na które zaprasza burmistrz Stefan Kolawiński.

Całkowity dochód z loterii i kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, przygotowanego przez Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” w Bochni trafi do podopiecznego Fundacji Auxilium. Każdy los o wartości 8 zł to gwarancja jednej z 790 nagród, a ci którzy będą mieli jeszcze trochę szczęścia otrzymają dodatkowo którąś z nagród głównych, losowanych po godz. 13. Każdy kto kupi los ma więc szansę między innymi na: laptopa, smartfon, tablety, odkurzacz, kuchenkę mikrofalową, wieże, ekspresy do kawy, myjkę ciśnieniową, grill elektryczny i inny sprzęt AGD, zestawy biżuterii, treningi personalne, ikonę, sprzęt sportowy, vouchery na usługi motoryzacyjne, kosmetyczne i fryzjerskie, bony na zakupy oraz zaproszenia do atrakcyjnych restauracji (m.in. zaproszenie dla dwóch osób na imprezę sylwestrową w Salinie!). Gratką dla fanów sportu będzie z pewnością piłka podpisana przez Andrzeja Dudka, będą też płyty z autografami gwiazd polskiej muzyki. Tak dużo cennych nagród to zasługa sponsorów loterii – dobroczynną imprezę postanowiło wesprzeć kilkadziesiąt lokalnych (i nie tylko lokalnych) firm, przedsiębiorstw i sklepów. W jej organizację zaangażowała się również młodzież z Ochronki.

Spotkanie będzie okazją do złożenia świątecznych życzeń przez Burmistrza Miasta, podzielenia się opłatkiem z mieszkańcami oraz zabrania do domu sianka i gałęzi choinkowych. W programie imprezy nie zabraknie występów wokalnych przygotowanych przez MCDiM „Ochronka”, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Miejskiego Przedszkola Nr 1, klasę śpiewu Ogniska Muzycznego przy Szkole Muzycznej oraz grupę wokalną „Nadzieja” przy Parafii Św. Jana Nepomucena. Szkoła Tańca „Dance & Fitness House”, dzieci z Ochronki i ze Szkoły Podstawowej Nr 4 („Tiger Dance”) przygotowały specjalne występy taneczne, a Straż Pożarna przystroi choinkę na Rynku ozdobami wykonanymi w Ochronce.

Mieszkańcy Bochni będą mogli również obejrzeć na Rynku jasełka pt. „Piekło Niebo”, przygotowane przez podopiecznych Ochronki. Wśród atrakcji zaplanowanych przez organizatorów są także kiermasze ozdób bożonarodzeniowych i wystawa ikon. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem i jego pomocnikami, pomalowania twarzy, wzięcia udziału w warsztatach świątecznych dekoracji z balonów, czy obejrzenia zagrody z żywymi zwierzętami. Bocheńskie Spotkanie Wigilijne to także finał międzyszkolnego konkursu plastycznego „Anioł naszych Świąt”.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować rozgrzewającej kwaśnicy, którą na Rynku częstować będą kucharze Restauracji Salina.

Bocheńskie Spotkanie Wigilijne połączone ze Świąteczną Loterią Charytatywną przygotowało Stowarzyszenie Ochronka Dom-Serce-Ludzie przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bochni, zaangażowaniu Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, oraz partnerów i sponsorów.