Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-05 08:20:40 przez system

Bookcrossing w „Dwójce”

Zostań bookcrosserem, a wiele zyskasz!

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

30 września ruszyła w szkolnej bibliotece SP 2 akcja Bookcrossingu. Pomysł ten spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły. Pojawiła się specjalna, „magiczna półka”, na której „uwolniono” przeczytane książki, aby zamienić je na inne. Już od rana pojawiali się uczniowie, czynnie włączając się do projektu. Oznakowane książki będą uwalnianie przez cały rok szkolny.

Każda osoba (uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, rodzic) zainteresowana przeczytaniem książki może ją zabrać do domu, przeczytać, a następnie przynieść do szkoły i zostawić innym na „magicznej półce” do ponownego przeczytania.

Idea bookcrossingu przypomina o szacunku, który należy się wszystkiemu, co nas otacza, a więc również książkom, służy popularyzacji czytelnictwa.