Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-05-25 10:57:27 przez system

Borek - Biesiada ze ślubnym nastrojem

Centrum Aktywnego wypoczynku w Borku było miejscem kolejnych V Spotkań Zespołów Artystycznych. Ale dobra muzyka w wykonaniu m.in. popularnego zespołu Baciary to nie wszystko, co można było zobaczyć. Odbył się tu kolejny pokaz mody ślubnej.

Kolekcję i pokaz mody jak co roku przygotowali Anna Kmiecik i Łukasz Szot. Tym razem pokaz rozpoczął efektowny wjazd na podium pary młodej kabrioletem marki Renault. Przed pokazem zaprezentowały się modelki w strojach wieczorowych. Później podziwiać już można było pięknie ubrane w gustowne suknie ślubne przyszłe - zapewne - panie młode. Na szczególną uwagę zasługiwały w tym roku bukiety ślubne, specjalnie zaaranżowane, by jak najlepiej podkreślić wygląd pani młodej. Bukiety jak i inne rekwizyty z całej imprezy były sprzedawane na aukcji, z której dochód przeznaczono na rehabilitację niepełnosprawnej Amelki Struzik z Borku. Szczególnie interesująca była aukcja góralskich elementów ubioru, takich jak gwiazda czy ciupaga góralska, przywiezionych do Borku przez zespól Baciary. Z całej akcji zebrano ponad 2 tys. zł.

Spotkanie rozpoczął koncert Orkiestry Dętej z Okulic. Później zagrały Obsesja Band, Skafander, Tequila oraz gwiazda biesiady Góralska Kapela Baciary, która zgromadziła na swym koncercie tłum młodych ludzi, serwując jednocześnie zebranym wyśmienitą zabawę. Baciary to zespół składający się z 6 muzyków pochodzących z Zakopanego i Podhala. Ich specjalność to mieszanka muzyki góralskiej zaprawiana dyskotekowymi dźwiękami z dodatkiem gitarowego rockowego brzmienia. Całość to iście wybuchowa mieszanka, która grana w szybkim tempie wprawia wszystkich w doskonały nastrój i tworzy atmosferę do wyśmienitej zabawy. I tak też było podczas koncertu gdzie muzyczny żywioł zdawał się opanować kilkuset ludzi naraz.

Imprezami towarzyszącymi były turnieje piłkarskie o Puchar Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka. Rozegrano cztery turnieje: Turniej Piłki Koszykowej Żeńskiej, Turniej Siatkówki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Turniej Piłki Nożnej Młodzików oraz Turniej Piłki Nożnej "Old Boys". Poza tym do dyspozycji były stałe atrakcje Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek (kolejka tyrolska, gokarty, quady, konie oraz Świat Solnych Skał). Centrum Borek to także świetne miejsce na spacery. Otwarta przestrzeń zaaranżowanych alejek, mostków oraz wodnych kanałów i jeziorek wraz z wodną roślinnością sprawia, że można tu wyśmienicie odpocząć.

Wkrótce fragmenty wideo koncertu i pokazu mody.