Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-09 11:53:05 przez system

Civitas Christiana przypomniała postać S. Wyszyńskiego

W piątek, 7 października w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni odbyło się spotkanie poświęcone postaci ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach sesji papieskiej "Deo et Patriae - spojrzenie w przyszłość w nauczaniu Jana Pawła II i ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego".

Na początku czniowie Gimnazjum nr 1 w Bochni przypomnieli w poetyckich strofach postać Prymasa Tysiąclecia i jego związki z Janem Pawłem II.

Licznie zgromadzeni wysłuchali także wykładu wicedyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni - Jerzego Pączka pt. "Odpowiedzialność, prawa, obowiązki w życiu narodu polskiego". Prelegent krótko przypomniał postać kard. Wyszyńskiego, skupiając się na jego poglądach na zadania jednostki, narodu i państwa. Wystąpienie poświęcone było w dużej mierze aktualności myśli Prymasa Tysiąclecia w Polsce współczesnej i na jej przyszłość.

Ponadto spotkanie uświetnił swoim występem zespół teatralny pod nazwą: „Bez sceny”, działający w Gimnazjum nr 1 w Bochni pod kierownictwem Agnieszki Kaźmirek.

Tuż po zakończeniu sesji pod pomnikiem św. Jana Pawła II zostały złożone kwiaty przez delegację stowarzyszenia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i innych instytucji działających na terenie powiatu bocheńskiego i okolic, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia.

Fot.: archiwum KSCCh w Bochni.