Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-31 15:19:31 przez system

Dzień Dziecka w Gminie Bochnia

W niedzielę 5 czerwca w Majkowicach odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorem imprezy jest Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni przy współpracy z Radą Sołecką Majkowice. Dla najmłodszych uczestników zaplanowano liczne atrakcje, m.in. wesołe miasteczko, dmuchaną zjeżdżalnię i zamek do skakania, a także gry, zabawy, konkursy sprawnościowe z nagrodami i pokazy strażackie.

Dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności podczas Przeglądu Piosenki Dziecięcej organizowanego wspólnie z Zespołem Szkół Gminnych im. gen. Józefa Bema w Pogwizdowie. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na „Eko-zabawkę”, w którym głównym fundatorem nagród jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. O tym, że warto dbać o swoje środowisko widzowie dowiedzą się ze spektaklu ekologicznego „O czym marzą drzewa”. Spektakl będzie miał formę wspólnej, wesołej zabawy. Dzięki włączeniu się w imprezę przez Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni przybyli rodzice i opiekunowie dzieci będą mieli możliwość zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi w specjalnie wyznaczonym i przygotowanym z tej okazji miejscu.

Zwieńczeniem imprezy będzie dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Bronx. Zapraszamy wszystkich serdecznie na boisko do Majkowic. Początek imprezy o godz. 14.00.