Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-05-17 20:34:01 przez system

E-konkurs „Tajemnice Solnego Grodu”

Od 13 maja 2019 rozpoczęła się II edycja e-konkursu pt.: „Tajemnice Solnego Grodu” zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki.

Zadaniem uczestników konkursu jest udzielenie odpowiedzi na 3 zestawy pytań, umieszczanych na początku każdego tygodnia, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw będzie zawierał 2 zdjęcia obiektów, np. pomników, budynków, rzeźb, znajdujących się w ogólnie dostępnych miejscach, na terenie naszego miasta. Biorący udział w konkursie będą musieli odpowiedzieć na pytanie gdzie dany obiekt się znajduje (ulica, plac itp.) i co przedstawia. Celem konkursu jest rozwijanie potrzeby samodzielnego poszukiwania wiedzy o przeszłości oraz poznanie i popularyzacja historii regionu.

Konkurs rozpoczął się 13 maja 2019 roku i będzie trwał do 31 maja 2019 roku. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, które należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do dnia 11 czerwca 2019 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 16 czerwca 2019 roku podczas Literackiej Gry Terenowej, odbywającej się w przestrzeni miejskiej Parku Rodzinnego Uzbornia. Prosimy o uważne śledzenie strony internetowej Biblioteki www.biblioteka-bochnia.pl oraz profilu na facebook’u.Szczegóły dotyczące konkursu odnaleźć na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka-bochnia.pl. Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.