Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-28 19:53:40 przez system

Festiwal "Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską Przez Wieki"

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W ten klimat już od czternastu lat wpisuje się wiśnicki festiwal „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”, w poprzednich edycjach Małopolskie Retrospekcje Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie Mormorando”.

Obecnie w Polsce panuje coraz większa moda na patriotyzm, co ma odzwierciedlenie w rekordowej ilości zgłoszeń do tegorocznej edycji festiwalu. Ponad setka zgłoszonych uczestników w kategoriach solistów i zespołów z całej małopolski gwarantuje ogromną różnorodność prezentowanego repertuaru. Artyści z Chrzanowa, Kęt, Rytra, Nowego Sącza oraz wielu innych małopolskich miast i miejscowości, zaprezentują dobrze znane przez wszystkich i zakorzenione w tradycji pieśni patriotyczne jak „Wojenko, wojenko” czy „Piechota” ale także mniej znane słuchaczom, niedawno powstałe, wykorzystane w produkcjach filmowych, jak piosenka „Miasto” z filmu „Miasto 44”.

Organizatorzy zapraszają na przesłuchania konkursowe uczestników w dniach 3 i 4 listopada w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w Święto Niepodległości 11 listopada do Sali Rycerskiej wiśnickiego zamku na Koncert Laureatów oraz ogłoszenie wyników Festiwalu, aby w ten sposób oddać hołd poległym za Ojczyznę i wpisać się w świętowanie radosnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.