Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-11-05 18:09:04 przez system

Finał Konkursu Historycznego coraz bliżej

15 listopada (środa) br. w Oratorium św. Kingi przy ul. Białej, będzie miał miejsce Finał Konkursu Historycznego „Od przeszłości do teraźniejszości”. Tegoroczna edycja poświęcona jest 200-leciu istnienia Gimnazjum i LO w Bochni oraz ich wybitnym absolwentom.

Celem organizowanego od kilku lat Konkursu jest propagowanie, szczególnie pośród młodzieży szkół ponadpodstawowych, wiedzy o przeszłości naszej Bochni jak również Ziemi Bocheńskiej. Dotychczas przeprowadzane Konkursy wykazywały u młodzieży bardzo wysoki stopień znajomości faktów i zdarzeń, związanych z tematyką Konkursu jak i z omawianą dziedziną nauki. Finał jest otwarty dla wszystkich chętnych pragnących poszerzenia swej wiedzy w tym zakresie. Zapraszamy serdecznie.

Na finalistów oczekują nagrody i upominki a zdobywcy 3. pierwszych miejsc otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Bochni i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Zarząd Główny w Bochni.

Patronat Honorowy Konkursu objęli: JE bp Leszek Leszkiewicz, v-ce min. Zdrowia Rządu RP J. Szczurek-Żelazko, Starosta L. Węgrzyn, Zbigniew Rojek Prezes Kopalni Soli Bochnia.

Finał rozpocznie się o godz. o godzinie 11.00