Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-09 12:37:37 przez system

Finał konkursu recytatorskiego w Kopalni Soli

W dniach 14-15 grudnia w Kopalni Soli Bochnia odbędzie się finał jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –III oraz klasy IV – VI. Finaliści zostali wyłonieni po dwóch etapach eliminacji. Celem konkursu jest rozmiłowanie młodego czytelnika w bogactwie polskiej poezji religijnej oraz zainteresowanie go – dziś już prawie zapomnianą – sztuką pięknej recytacji. Do finału po etapach rejonowych zakwalifikowało się 110 uczniów.

Po przesłuchaniach końcowych jury przyzna dyplomy oraz nagrody rzeczowe określając I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych. Wręczenie nagród planowane jest drugiego dnia finału o godzinie 10.

Honorowy patronat nad konkursem objęli prezydent Miasta Nowego Sącza oraz burmistrzowie Bochni i Starego Sącza. Organizatorami konkursu są: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” z Nowego Sącza oraz Kopalnia Soli Bochnia.