Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-05-01 23:31:59 przez system

Finowie w Liceum Plastycznym w Wiśniczu

15 kwietnia 2018 r. przyjechali do Nowego Wiśnicza Finowie, uczniowie i nauczyciele z Instytutu Rzemiosła i Projektowania Lybecker w Raahe. Wraz z uczniami Wiśnickiego Plastyka przez dwa tygodnie będą realizować projekt Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii, w ramach Erasmus+.Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu wywarło na nich wrażenie, pomimo, że w szkole trwają rozległe remonty w ramach termomodernizacji całego kompleksu.

Dwa pierwsze dni wypełnione były pracą od 9.00 do 17.00. Warsztaty z animacji prowadziła pani Wioletta Sowa, znany polski reżyser filmów animowanych, absolwentka Wiśnickiego Plastyka. Uczestnicy podzieleni na dwie międzynarodowe grupy pracowali nad wyborem legend, scenariuszami filmów.

W projekcie przewidziano jednodniowe warsztaty z animacji, w dniu 23 kwietnia, dla uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu prowadzone przez uczestników polskich i fińskich. Finowie zwiedzą Zamek w Wiśniczu, Kopalnię Soli w Bochni, zabytki Krakowa oraz Oświęcim.

Foto: Dominika Drużkowska i Mikołaj Moskal