Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-03-20 04:15:39 przez system

Gimnazjalistka z Wiśnicza wyróżniona za fotografie

Na ogłoszoną na początku roku szkolnego przez Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu szóstą edycję konkursu plastycznego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego "Świat wokół mnie" nadesłano 720 prac plastycznych z 40 szkół Małopolski. Patronat honorowy nad konkursem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara.

10 marca Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący: Barbara Szota — Rekieć, członkowie: Aleksandra Biedka, Ewa Dominiak, Michał Nieć, Sławomir Nitendel dokonała przeglądu prac malarskich, rysunkowych, graficznych i fotograficznych, nadesłanych na konkurs i przyznała Grand Prix oraz nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii. Nagrodę główną zdobyła Arisdna Ratajczak z Krakowa za pejzaż malarski, ktory prezentujemy na zdjęciu. Dagmara Zaworka z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu (nauczyciel: Krystyna Wnęk — Majewska)otrzymała wyróżnienie za przesłany na konkurs zestaw prac fotograficznych.

W imieniu organizatora konkursu - Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, kurator konkursu Henryk Kopańczyk dziękuje nauczycielom plastyki za zainteresowanie, równocześnie gratulując im efektów działań artystyczno-dydaktycznych w pracy z uczniami.