Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-12 09:34:59 przez system

Gitarowa sobota w MDK

W sobotę 14 marca w bocheńskim MDK odbędą się dwa koncerty młodych, niezależnych zespołów: tutejszego Sonic Wave oraz krakowskiego The Perfumes. Obie grupy grają chwytliwą, gitarową muzykę, choć w ich autorskim repertuarze znajdziemy także ballady. Dla miłośników Indie rocka będzie to prawdziwa uczta muzyczna!

Sonic Wave
To młody zespół, który stawia na melodyjne rockowe brzmienie. Powstał pod koniec 2012 roku, najpierw jako zespół akustyczny, który później rozwinął się i obecnie grywa także koncerty w pełni elektryczne. Grupa ma kilkanaście całkowicie autorskich utworów. Jedna z nich („Rainy Night") została wykorzystana w niezależnym długometrażowym filmie pt „Nawiedzona Szosa”. Na jesień 2014 roku ukazał się teledysk do tej piosenki. Utwór został także kilkukrotnie puszczony podczas audycji Jerzego Skarżyńskiego w Radiu Kraków. Grupa wydała swoją debiutancką EP "Retrospekcja" w grudniu 2014 roku
https://www.youtube.com/watch?v=0dG6EnHmBb4

The Perfumes
Zmanierowani, eleganccy, kulturalni młodzieńcy. Wzorem zespołów z Wysp Brytyjskich uwielbiają gitarowe brzmienia, chwytliwe melodie i herbatę o piątej. Sami śpiewają w jednej ze swych piosenek, że są "tymi, którzy piszą wiersze i śmią to zwać poezją".
https://www.youtube.com/watch?v=K5DnCrR8gbY

Start: godz. 19:00. Wstęp wolny.