Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-03 13:18:09 przez system

Gitarzystka Michaela Jacksona w Bochni!

Jennifer Batten - najbardziej rozpoznawalna członkini króla popu Michaela Jacksona -wystąpi w Bochni z koncertem w towarzystwie równie uznanych muzyków: Stu Hamma i Chada Wackermana, w MDK (duża sala kina Regis), 21 marca o godz. 20.

Supertrio, supergrupa – te dość wyeksploatowane określenia znakomicie jednak definiują team jaki stworzyli muzycy. Mistrzowie w swoich dziedzinach postanowili połączyć siły i ruszyć w światowe tourné.

Jennifer Batten to najbardziej rozpoznawalna członkini ekipy nieodżałowanego króla popu Michaela Jacksona. Jej ostre, rockowe solówki i wyrazisty image towarzyszyły Jacskonowi w trzech wielomiesięcznych światowych trasach. Jednak Jennifer nie odcina jedynie kuponów od dawnej scenicznej sławy. Kilka lat po rozstaniu z Jacko, dołączyła do ekipy gitarowego guru, samego Jeffa Becka. Poza sceną Jennifer udziela się jako muzyk sesyjny i instruktor gitarowy. Od lat wiedzie prym we wszelkich rankingach na najlepszą gitarzystkę rockową.

Stu Hamm, wybitny i niezwykle wszechstronny basista, posiadacz tytułów: „Best Rock Bassist” i „Best Jazz Bassist”. Występował wiele lat z dwoma najbardziej rozpoznawalnymi instrumentalnymi gitarzystami na świecie, Joe Satrianim i Stevem Vaiem. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach kilkuset płyt z całego muzycznego spektrum.

Chad Wackerman jest bębniarzem, którego na siedem lat zatrudnił sam mistrz Rocka Absurdu Frank Zappa. Świadczy to o kunszcie Chada, jako że muzyka Franka jest uznawana do dziś za jedną z najbardziej złożonych rytmicznie. Lista artystów, z którymi Chad pracował zawiera nazwiska takich gwiazd jak: Barbara Streisand, John Patitucci, Albert Lee, czy Andy Summers.

Cena biletu 90 zł, do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Bochni, kasie kina Regis oraz na ticketpro.pl

21 marca (sobota), godz. 20.00, Miejski Dom Kultury, duża sala kina Regis.