Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-02-15 16:57:44 przez system

Gmina Bochnia: ferie zimowe pełne wrażeń

Podczas tegorocznych ferii zimowych na najmłodszych mieszkańców gminy Bochnia - ramach działających Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia Dziennego w Gawłowie, Łapczycy i Stanisławicach - czekało wiele atrakcji. Młodzież i dzieci podczas wypoczynku uczestniczyła w wjazdach do kina, na kręgle i basen, zajęciach plastycznych i sportowych.

Przez dwa tygodnie ferii ponad 100 dzieci brało udział w ciekawych zajęciach, zorganizowanych przez wychowawców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zadbano zarówno o coś dla ciała jak i dla ducha. Doskonałą okazją do ruchu były zajęcia z zumby. Dzieci w rytmie skocznych melodii rozruszały swoje ciała i poznały nowy układ taneczny. Wiele radości dostarczyły także zajęcia w Krytej Pływalni w Proszówkach oraz wycieczka do Anikina. W laboratorium chemicznym dzieci zamieniły się w młodych naukowców i pod czujnym okiem animatorek przeprowadzały interesujące i zabawne eksperymenty. Wiedza podana w ten sposób jest łatwo przyswajana przez wszystkich. Wbrew pozorom Anikino podobało się wszystkim – zarówno tym młodszym, jak i tym starszym, bo przy dobrej zabawie wiek się nie liczy. Okazji do śmiechu i wzruszeń dostarczyły seanse filmowe w bocheńskich i krakowskich kinach, a kręgle stały się sposobnością do sportowej i zdrowej rywalizacji pomiędzy dziećmi. Liczne atrakcje czekały także w bocheńskiej Kopalni Soli. Oprócz zwiedzania, dzieci wzięły udział w „Warsztatach ze św. Kingą”.

W trakcie zajęć stacjonarnych dzieci zmierzyły się także ze sobą w grze w szachy, warcaby, gry planszowe czy tenisa stołowego.

Przez dwa tygodnie gmina zapewniła dzieciom bezpieczny i ciekawy wypoczynek. Tego typu działania oprócz wymiaru zabawy mają także charakter profilaktyczny. Dzieci spędzają wolny czas z dala od nałogów, nie nudząc się, korzystając z zabaw i zajęć, które rozwijają ich wyobraźnię, pozwalają na zacieśnianie przyjaźni i rozwój kontaktów w grupie rówieśniczej.