Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-06-14 14:28:16 przez system

Gminny Dzień Dziecka w Gminie Rzezawa

Co jest najlepszym prezentem dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka? Dobra zabawa! A tego nie zabrakło podczas imprezy plenerowej. Słoneczna pogoda sprawiła, że na Boisko Sportowe GOSIR w Rzezawie przybyły całe rodziny. Było kolorowo, muzycznie, sportowo, a przede wszystkim bardzo wesoło!


Niedzielne spotkanie rozpoczęły przedszkolaki koncertem „Przedszkolak Potrafi Śpiewać”. Równocześnie maluszki rywalizowały podczas I Olimpiady Sportowej Przedszkolaków biorąc udział w różnych dyscyplinach sportowych.

Nie lada atrakcją był występ pracowników Gminnego Centrum, Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Panie specjalnie dla swoich podopiecznych i wszystkich uczestników imprezy, przygotowały spektakl teatralny „Ptasie radio”. Przełożenie wiersza Julia Tuwima bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Taneczne show zapewniły trzy grupy tańca: „Zespół taneczny” Andrzej Starowicz JDC z Bochni, „FITNESS ANIMATOR PAULINA DUDA” oraz widowisko taneczno- muzyczne Anna Gawłowicz.

Dzieci lubiące aktywną formę spędzania wolnego czasu mogły zapisać się do udziału w II Biegu z okazji Dnia Dziecka.

Jednym z punktów imprezy było także rozdanie nagród przez Wójta Gminy Rzezawa Pana Mariusza Paleja - laureatom konkursów organizowanych w ostatnim czasie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy: w konkursie literackim „Przemoc nie jest oznaka siły, lecz słabości” , III Gminnym Konkursie Fotograficznym „Aktywnie i sportowo w Mojej Gminie” oraz „II Przeglądu Młodych Talentów”.

Gwiazdą niedzielnego spotkania był zespół gitarowy „OCOCHODZI”, który założył i prowadzi Pan Piotr Polok. Widać było, ze młodzi muzycy znakomicie czują się w czasie występu przed tak liczną publicznością co wróży im dalszy rozwój kariery.

Oprócz widowiska scenicznego dzieci mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji, takich jak: wesołe miasteczko, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, stoisko rękodzieła, bańki mydlane puszczane przez klaunów, ściana wspinaczkowa, piana puszczana przez strażaków z Rzezawy.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie III Gminnego Dnia Dziecka, uczestnikom za przybycie oraz konferansjerowi Panu Szymonowi Pilch, który znakomicie bawił wszystkich przez cały czas trwania imprezy.

Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej, a współorganizatorami Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.