Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-06-30 11:01:14 przez system

Grohman Orchestra wystąpi w Lipnicy

Podczas cyklu koncertów 11. edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie – festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, 9 lipca o godz. 17:00 w Lipnicy Murowanej plenerowo zagra Grohman Orchestra. Koncert przy kościele pw. św. Leonarda będzie częścią programu 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbywającej się w Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r.

Grohman Orchestra to 13 osobowa orkiestra filharmoników łódzkich, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana. Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, I Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.

Klasyka Polskiej Rozrywki to niezwykły projekt muzyczny. Usłyszymy największe hity polskiej muzyki rozrywkowej. Będą to utwory, które wybrali melomani w plebiscycie, m.in. Czesław Niemen „Pod Papugami”, Marek Grechuta „Nie dokazuj”, Edyta Geppert „Życie kocham cię nad życie”, Maryla Rodowicz „Niech żyje bal”, Perfect „Autobiografia”, Lombard „Szklana pogoda”, Mieczysław Fogg „Ta ostatnia niedziela” czy Skaldowie „Cała jesteś w skowronkach”.

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest bezpłatny!

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od jedenastu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wybitnej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Na Szlaku słychać klasyczne dźwięki fortepianu, klawesynu, folkowe brzmienia skrzypiec i basów, a nieraz także muzykę jazzową czy klezmerską. Zachwyt publiczności wzbudzają występy chórów, widowiska taneczne i misteria sceniczne. Ale tym, co na koncerty przyciąga fanów Festiwalu, jest nie tylko muzyka. To przede wszystkim wyjątkowa atmosfera drewnianych miasteczek, maleńkich cerkiewek i wiejskich kościółków. Świątynie, często mało znane, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
W ramach współpracy z 18 Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej KOLORY POLSKI.

25 czerwca w kościele pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie wystąpił już The Singing Heads.