Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-02-18 12:04:15 przez system

Jacek Wójcicki zaśpiewał w Oratorium

Na deskach sceny Oratorium św. Kingi gościł Jacek Wójcicki, znany i lubiany od lat artysta wysokiej klasy muzycznej. Ponad godzinę swym pięknym głosem i urozmaiconym repertuarem zabawiał bocheńską publiczność.

Ponad godzinę trwał czwartkowy (16 lutego) występ Jacka Wójcickiego w Oratorium św. Kingi. Artysta przybył do Bochni w ramach swej trasy koncertowej „Zaklinam czas”. To także tytuł najnowszej płyty Jacka Wójcickiego, która ukazała się już jesienią. Repertuar to pozycje doskonale znane już z poprzednich koncertów, jednakże chyba nigdy nie starzejące się: „nieśmiertelne” przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego i innych artystów. Były to także piosenki filmowe m.in. z „Ostatniego dzwonka”, ale także nowe propozycje.

Po raz pierwszy artysta koncertuje z pełnowymiarowym zespołem. Nowe piosenki zostały skomponowane specjalnie dla Wójcickiego przez najlepszych polskich kompozytorów. Wykonania artysty zapewniły publiczności doskonałą zabawę i wzruszenia. Nieraz wraz z artystą śpiewała i klaskała oraz miała kilka okazji, by wyrazić swój aplauz na stojąco.

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert to tworzące kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Muzykę zapewnili: gitarzysta T. Banaś (DeMono, Piasek), perkusista i producent A. Malik (Lombard), klawiszowiec A. Drzewiecki (Pudelsi, Magda Femme), skrzypek M. Chytrzyński i basista M. Braszak. Współorganizatorem koncertu był Miejski Dom Kultury.