Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-02-13 18:12:32 przez system

Jerzy Kaleta w Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na LXVII Salon Artystyczno –Literacki, podczas którego odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Kalety – 20 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Gdy wpiszemy w internetową wyszukiwarkę słowa: „Jerzy Kaleta malarstwo” pojawiają się na ekranie komputera piękne konie, kwiaty, krajobrazy, zwierzęta i wiele widoków Krakowa, jak się okazuje ulubionego miasta artysty. Sam twórca, mieszkający w podbocheńskiej miejscowości, opowiada o swojej pasji: „Malowaniem zainteresowałem się już w latach szkolnych. Potem były dłuższe przestoje i krótkie powroty do malowania. Na stałe wróciłem do sztalugi w latach dziewięćdziesiątych dzięki narastającej potrzebie, a może nawet pasji, przelewania na płótno wrażeń i emocji inspirowanych otaczającym pięknem stworzonego świata, pięknem ulotnym, przemijającym i dlatego wywołującym pragnienie zatrzymania go, "utrwalenia": pejzaży, scen ludzkiej pracy, architektury, epizodów życia zwierząt...Staram się ciągle pogłębiać wiedzę i doskonalić warsztat malarski; poszerzam pole środków wyrazu próbując różnych technik w swojej twórczości. Jestem samoukiem, świadomym rozmaitych niedociągnięć technicznych - może tonowanych żarliwością serca.

*Od 2008 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa w Opolu. Kilkakrotnie wystawiałem swe prace indywidualnie w kraju i za granicą, brałem udział w wystawach zbiorowych a także aukcjach charytatywnych na rzecz domów dziecka. Niech resztę o mnie dopowiedzą wystawione obrazy.” Biblioteka zaprasza wszystkich chcących poznać twórczość artysty. *

Salon uświetni występ uczniów Bartłomieja Rajskiego z sekcji gitarowej w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Wystawę można oglądać do maja 2018 r. w godzinach pracy Biblioteki.