Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-08 03:34:43 przez system

Joanna Olech w bocheńskiej Bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza najmłodszych czytelników na dwa spotkania autorskie z Joanną Olech - jedną z najpopularniejszych, współczesnych autorek literatury dziecięcej.

Spotkania odbędą się 10 czerwca. Pierwsze w Filii nr 4 ul. Brzeźnicka o godz. 9.00. Na drugie Odział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do sali klubu Biblioteki na godz. 11.00.

Joanna Olech, z wykształcenia grafik, jest autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci, pisarką, krytykiem literackim i publicystką. Publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach "Tygodnika Powszechnego", "Rzeczpospolitej", "Gazety Wyborczej" i "Nowych Książek". Zadebiutowała w 1991 "Dynastią Miziołków" drukowaną w odcinkach w czasopiśmie "Świat Młodych". Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. W 1994 r. otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później, za książkę "Dynastia Miziołków" została nagrodzona w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku". Jej "Czerwony Kapturek" (seria Niebaśnie) otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005. W tym samym roku w konkursie zorganizowanym przez polską sekcję IBBY otrzymała honorowe wyróżnienie. Wielką popularnością cieszą się jej książki: "Dynastia Miziołków" , realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy, "Gdzie diabeł mówi: Do usług", "Czerwony Kapturek", "Pompon w rodzinie Fisiów" oraz "Trudne słówka. Niepoważny słowniczek rodziny Miziołków ". Jej książki doczekały się już kilku wznowień.