Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-05 21:12:58 przez system

Kiermasz prac WTZ -ów w bocheńskim ZUS-ie

Dnia 2 grudnia 2016 r. w ogólnopolski dzień osób niepełnosprawnych bocheński oddział ZUS zaprosił WTZ w Proszówkach do zorganizowania kiermaszu świątecznego w holu urzędu.

Uczestnicy Warsztatu przeżywającego perturbacje związane z likwidacją Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów w sposób szczególny chcą podziękować za to zaproszenie pani kierownik inspektoratu Elżbiecie Zajezierskiej i wszystkim pracownikom bocheńskiego inspektoratu za życzliwość, ciepłe słowa i wymierne wsparcie poprzez nabywanie prac wykonanych przez uczestników WTZ. Jest to dla nas szczególnie ważne obecnie, bowiem wszelkie przejawy sympatii i zainteresowania nasza pracą są dla nas sygnałem, że jesteśmy widoczni i potrzebni w przestrzeni społecznej miasta i powiatu mówi Stanisław Hajduk.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wianuszki z szyszek, choinki wykonane z różnych materiałów, ręcznie wykonane kartki świąteczne, świeczniki oraz wyroby ceramiczne, prezentowane też były obrazy wykonane techniką haftu krzyżykowego i półkrzyżykowego.

W tym miejscu jeszcze raz wychowankowie i kadra WTZ w Proszówkach chcą podziękować wszystkim, którzy swoje prywatne środki finansowe przeznaczyli na zakup naszych pracy. Dziękujemy też za słowa poparcia, za życzliwe pytania jakiej pomocy WTZ potrzebuje w obecnej sytuacji, za pełne solidaryzowanie się z nami, bowiem dodaje nam to pewności, że nasze działania nie są doraźne ale długofalowe i maja głęboki sens w utrzymaniu tej placówki nie tylko dla obecnie pracujących tam uczestników, ale też dla przyszłych pokoleń.