Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-08-02 14:08:10 przez system

Kino pod chmurką: "Slow West"

Miłość i śmierć na Dzikim Zachodzie

6 sierpnia (sobota) to data kolejnej odsłony "Kina pod chmurką". Zobaczymy bardzo wysoko oceniany przez krytykę i widzów debiutancki western Johna Macleana - pt. Slow West (2015).

Śmiały, piękny i oryginalny... John Maclean jest wielkim reżyserskim odkryciem.
Peter Bradshaw, The Guardian

Czy można pogodzić strzelaniny, pościgi i przemoc z ideą powolności lansowaną ostatnio w kulturze? Otóż można, w dodatku ze świetnym rezultatem. Olśniewający debiut!
Łukasz Knap, Kino

Slow West jest brawurowym i zaskakującym połączeniem stylowego westernu z pełną humoru poetycką opowieścią o młodzieńczej miłości.

Film to zdobywca prestiżowego wyróżnienia World Cinema Jury Prize dla najlepszego dramatu zagranicznego na festiwalu Sundance. Otrzymał też Nagrodę Publiczności na Transatlantyku w Poznaniu, a także nominację do European Discovery – Prix FIPRESCI, nagrody przyznawanej corocznie przez Europejską Akademię Filmową dla najlepszego pełnometrażowego debiutu.

Opis filmu:
Szkocki panicz (Kodi Smit-McPhee) przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec (Michael Fassbender). Czy wspólnie uda im się uratować dziewczynę? Czy w dzikich rejonach legendarnej krainy, gdzie lepiej nie pojawiać się bez naładowanej broni i zapasu amunicji, może liczyć się coś więcej, niż tylko przetrwanie.

Kino pod chmurką || Slow West (2015)
reżyseria: John Maclean
sobota, 6 sierpnia, godz. 20.30, Bochnia, Amfiteatr Parku Uzbornia
Wstęp wolny