Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-09-22 14:53:51 przez system

Kolejne bochnianum

W sobotę 26 września o godzinie 16 w Sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się prezentacja książki autorstwa Tadeusza Mytnika pt.: „Zdarzyło się nad Rabą. Historia Ogniska TKKF Raba”.

To książka ważna, bo pokazująca ponad pół wieku historii toczącej się w Bochni oraz prezentująca sylwetki osób związanych z bocheńskim ogniskiem TKKF "Raba". Na ponad 350 stronach autor przybliża ponadpięćdziesięcioletnią historię TKKF „Raba” (s. 13-95),

Drugą część stanowią ułożone w kolejności alfabetycznej biogramy wyróżniających się członków TKKF (s. 100-244). Trzecią część stanowią różnego rodzaju wykazy: odznaczonych, walnych zebrań, wykazy instruktorów (s. 25-260). Ostatnia część to bogaty zbiór fotografii, na których utrwalone zostały ważne wydarzenia i życie codzienne nadrabskiego TKKF (s. 261-257). W książce nie zabrakło podziękowań autora złożonych szerokiej grupie osób, instytucji i firm, które wsparły przedsięwzięcie.

Sam autor przyznaje, że spełniło się jego marzenie, aby utrwalić niemal 60-letnią historię sportu i rekreacji w Bochni i ludzi z nią związanych. „Patrząc dzisiaj z perspektywy minionych 55 lat – pisze – należy stwierdzić, że mimo różnych obiektywnych trudności, wszystko to, co zostało zrobione na rzecz bocheńskiego TKKF byłoby niemożliwe, gdyby nie bezinteresowna postawa i zaangażowanie działaczy, członków i sympatyków Ogniska "Raba”.