Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-22 13:01:52 przez system

Kolejny Wieczór Oscarowy w kinie

Dzień przed zbliżającym się świętem światowego kina, jakim jest ceremonia rozdania Oscarów MDK/Kino Regis zapraszają na kolejny wieczór poświęcony nominowanym do tej prestiżowej nagrody filmom.

W sobotę 27 lutego zobaczymy trzy nominowane produkcje, przy czym jedna (Carol) pokazana zostanie przedpremierowo.

Tradycyjnie projekcjom towarzyszyć będzie atmosfera filmowego święta, na którą złożą sie m.in. dostępny dla wszystkich, którzy zakupią bilet(y): barek kawowy, przekąski (od Cafeteria Espresso), oscarowy wystrój, prezentacje multimedialne, losowanie ufundowanych przez Miejski Dom Kultury atrakcyjnych upominków filmowych (przed każdym seansem) etc.

Harmonogram projekcji:

Rozpoczęcie - godz. 16.00

Syn Szawła /reż. Laszlo Nemes/107 minut/1 nominacja/ godz. 16.15
Carol /reż. Todd Haynes/120 minut/6 nominacji/ godz. 18.30
Most Szpiegów /reż. Steven Spielberg/141 minut/6 nominacji/ godz. 21.00

Organizatorzy zachęcają do zakupu biletu "3w1" czyli na wszystkie seanse w cenie 29 zł.
Szczegóły i opisy filmów na stronie Kina Regis: http://www.kino.bochnia.pl
Pojedynczy bilet w cenie 13 zł.

Barek kawowy i przekąski ufundowane przez Cafeteria Espresso.

Opisy flmów:

Syn Szawła - nominacja: najlepszy film nieanglojęzyczny.

Obsada: Geza Rohrig, Levente Molnar, Urs Rechn
Reżyseria: Laszlo Nemes
Gatunek: dramat
Czas trawnia: 107
Produkcja: Węgry/USA/Francja/Izrael/Bośnia i Hercegowina

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando - oddziału żydowskich więźniów, zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady, na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Carol - nominacje: najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Cate Blanchett, najlepsza aktorka drugoplanowa - Rooney Mara, najlepszy scenariusz adaptowany - Phyllis Nagy, najlepsza muzyka oryginalna - Carter Burwell, najlepsze kostiumy - Sandy Powell, najlepsze zdjęcia - Edward Lachman.

Obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson
Reżyseria: Todd Haynes
Gatunek: dramat/romans
Czas trawnia: 118
Produkcja: Wlk. Brytania/USA

„Carol” jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith w reżyserii Todda Haynesa, twórcy „I Am Not There”, „Idola” i „Daleko od nieba”. Akcja filmu skupia się na relacji dwóch kobiet: młodej, aspirującej fotografki oraz zamężnej dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. Poznają się przypadkowo w ogarniętym szałem bożonarodzeniowych zakupów Nowym Jorku. Od pierwszego spotkania rodzi się między nimi fascynacja, która szybko przeradza się w uczucie silniejsze, niż nakazy obyczajowe epoki, w której żyją.

Most Szpiegów - nominacje: najlepszy film - Kristie Macosko Krieger, Marc Platt, Steven Spielberg, najlepszy aktor drugoplanowy - Mark Rylance, najlepszy scenariusz oryginalny - Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman, najlepsza muzyka oryginalna - Thomas Newman, najlepsza scenografia - Adam Stockhausen , Bernhard Henrich, Rena DeAngelo, najlepszy dźwięk - Andy Nelson, Drew Kunin, Gary Rydstrom

Obsada: Tom Hanks, Mark Rylance, Alan Alda
Reżyseria: Steven Spielberg
Gatunek: thriller/dramat/historyczny
Czas trawnia: 141
Produkcja: USA/Niemcy/Indie

Lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Początkowy etap zimnej wojny to okres narastającego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Kiedy FBI aresztuje Rudolfa Abla (Mark Rylance), sowieckiego agenta mieszkającego w Nowym Jorku, w narodzie narastają strach i paranoja. Mężczyzna, którego oskarżono o wysyłanie zakodowanych wiadomości, odmawia współpracy, trafia do aresztu i czeka na proces. Rząd zwraca się do Jamesa Donovana (Tom Hanks), brooklyńskiego prawnika i byłego oskarżyciela w procesach norymberskich, by został obrońcą Abla. Donovan, słynący ze zdolności negocjacyjnych, nie ma jednak doświadczenia w sprawach o szpiegostwo. Zgadza się zostać obrońcą Abla, ponieważ wierzy, że każdy człowiek zasługuje na uczciwy proces. Czy sobie poradzi? Podjęcie się tak głośnej sprawy spowoduje, że stanie się osobą publiczną i narazi na krytykę, nie tylko siebie, ale też swoją rodzinę.

Organizatorzy polecają również regularne seanse innych nominowanych do Oscara filmów, m.in. ZJAWA w terminie 19-24 lutego, czy STEVE JOBS w terminie 26, 28 lutego -2 marca.