Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-08 09:51:44 przez system

Koncert na 763. urodziny Bochni

W sobotę 27 lutego, w dokładną - dzienną 763. rocznicę lokacji miasta burmistrz Stefan Kolawiński zaprasza na koncert jednej z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Grażyny Łobaszewskiej.

Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, o Grażynie Łobaszewskiej mówi, że to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Łobaszewskiej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych czy gospel.

Od 2008 r. na koncertach towarzyszy Grażynie Łobaszewskiej tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz płyta poświęcona pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest”. Z takim właśnie składem Łobaszewska wystąpi w Bochni

Jeśli w muzyce szukacie Państwo piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli chcecie wysłuchać ciekawych opowieści, to koniecznie należy być na tym koncercie!
„Poznasz ludzi z duszą. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, czas nauczy Cię pogody. Przekonasz się, że i brzydcy potrafią pięknie kochać.” – zachęca artystka używając fraz ze swoich najbardziej znanych piosenek.

Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore
Oratorium Świętej Kingi, 27 lutego 2016 r., godz. 19.00
Bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie MDK i kasie kina Regis.
Ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy: Urząd Miasta Bochni, Miejski Dom Kultury.