Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-11-29 15:02:11 przez system

Koncert Noworoczny "Z batutą i humorem"

Gwiazdą Koncertu Noworocznego, zaplanowanego na 22 stycznia, będzie Maciej Niesiołowski, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów, a jednocześnie znany popularyzator muzyki klasycznej.

Maciej Niesiołowski przez wiele lat prowadził cykl telewizyjnych koncertów „Z batutą i humorem”, które wypełnione zabawnymi anegdotami, przybliżały widzom najwspanialsze dzieła muzyki światowej.

Do udziału w bocheńskim Koncercie Noworocznym Maestro Maciej Niesiołowski zaprosił wybitnych solistów, wśród których znalazła się sopranistka Milena Lange - jedna z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek, baryton Adam Szerszeń – solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej oraz Wiktoria Szubelak – gitarzystka klasyczna, która występuje na scenach w wielu krajach świata.

Solistom towarzyszyć będzie Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione”, która pod magiczną batutą Maesto Macieja Niesiołowskiego nie tylko zagra, ale również zaśpiewa.

„Z batutą i humorem po świecie” to niezwykła, muzyczna podróż, podczas której zabrzmi muzyka polska, rosyjska, czeska, włoska, hiszpańska, meksykańska…

Usłyszymy wiele utworów powszechnie znanych i chętnie słuchanych (To były piękne dni, Malagueña Salerosa, Pieśń Heleny z filmu Ogniem i mieczem, Na perskim rynku…), a także przepiękne dzieła rzadko w Polsce wykonywane, chociaż na świecie bardzo popularne.

Koncert Noworoczny Maciej Niesiołowski „Z batutą i humorem po świecie”

Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni, ul. Ks. J. Poniatowskiego 32
22 stycznia 2017 r., godz. 19.00

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK tel. 14 611 69 35, kom. 784 683 895.