Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-01-08 13:29:05 przez system

Koncert Orkiestry AGH w kościele św. Jana

W parafii św. Jana Nepomucena w Bochni już po raz trzeci wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, przy kościele wypełnionym po brzegi wiernymi. Koncert Noworoczny odbył się w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia.

Orkiestra, która liczy prawie 50 muzyków, wystąpiła w pełnym składzie pod batutą dra Karola Pyki. Podjęła posługę muzyczną na uroczystej Eucharystii, a po zakończone mszy Św. odbył się koncert znanych piosenek świątecznych oraz najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

- To już trzeci koncert tejże orkiestry w naszej parafii. Zeszłoroczny koncert cieszył się ogromny zainteresowaniem, również z racji tego, że w naszej parafii mamy wielu absolwentów i studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, oraz mocne tradycje górnicze i hutnicze, wszak to Bochnia - mówi Ks. proboszcz Kazimierz Kapcia

Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej jest cenioną w środowisku akademickim i nie tylko. Znana jest głównie z koncertów muzyki rozrywkowej i właśnie z takim repertuarem odnosi sukcesy zarówno w kraju jak i zagranicą. Składa się z 50 muzyków, których łączy ogromny talent i zamiłowanie do muzyki"

- Koncert odbył się w niezwykłej atmosferze, ukazującej, że muzyka jest nośnikiem najwznioślejszych uczuć. Dlatego Kościół od wieków jest przekazicielem i promotorem kultury wysokiej, widząc w tym również swoją misję – dodaje ks. Jakub Jasiak, inicjator koncertów.

- Nie zawsze mamy okazję spotkać się z muzyką instrumentalną na żywo, zwłaszcza na takim poziomie, jesteśmy zachwyceni, cieszymy się, że nasza parafia zbliża nas do Boga również dzięki takim wydarzeniom kulturalnym – mówi jedna z parafianek.