Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-02 11:24:38 przez system

Konkurs o Królu

W ramach XIV Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza, Miejski Dom Kultury zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: „Wyobraź sobie, że… Król Kazimierz schodzi z pomnika”.

„Wyobraź sobie, że… Król Kazimierz schodzi z pomnika” - gdzie skieruje swoje kroki? Czy pójdzie do Urzędu Miasta, aby rządzić Bochnią? Może zaintryguje go budynek Muzeum? Może skieruje się do Bazyliki lub wstąpi na kawę do którejś z bocheńskich kawiarni? A może chcąc zobaczyć ufundowany przez siebie przytułek dla kalekich górników trafi do Biblioteki? Może będzie chciał pospacerować po Plantach i przy okazji wstąpi do Domu Kultury by obejrzeć film lub wystawę prac plastycznych dzieci? Może będzie ciekawy w jakiej kondycji jest kopalnia i do niej się skieruje? Być może uda się po prostu na spacer ulicami miasta i będzie rozmawiał z mieszkańcami? Może usłyszy od bochnian o Uzborni i pójdzie sprawdzić jak teraz wygląda?
A może skieruje się całkiem gdzie indziej?

Sportretuj miejsce współczesnej Bochni (zabytek, szkoła, plac zabaw, ulica, osiedle, obiekt handlowy, sportowy, rekreacyjny itp.....) i umieść w nim postać króla Kazimierza Wielkiego. Format pracy A4 lub A3.
Szczegółowy regulamin i karty zgłoszeń w sekretariacie MDK i na www.mdk.bochnia.pl