Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-01 15:16:44 przez system

Konkurs poświęcony ks. Twardowskiemu

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza młodych czytelników do udziału w wakacyjnym konkursie plastyczno-literackim o zasięgu powiatowym pt. „W świecie księdza Jana” przygotowanym przez Dział Instrukcyjno – Metodyczny.

Wakacyjny konkurs plastyczno-literacki, który odbywa się po raz jedenasty, objął patronatem starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

W tym roku mija 100 rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego, poety wyjątkowego, ukazującego w sposób prosty, a jednocześnie magiczny otaczający nas świat. Jest to doskonała okazja do przypomnienia jego twórczości i do zachęty by lepiej ją poznać. Celem konkursu jest nie tylko upamiętnienie 100 rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych współczesnych poetów, ale przede wszystkim zachęcenie do czytania, poznawania wierszy poety, nieustającego odkrywania ich piękna i mądrości. Rozwijanie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży, inwencji twórczej i wrażliwości plastycznej oraz umiejętności przekazywania treści w formie plastycznej.

W konkursie mogą brać udział czytelnicy którzy nie ukończyli 15 lat. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej wybrany wiersz ks. Jana Twardowskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę samodzielnie, dowolną techniką plastyczną. Podpisane prace (imię i nazwisko, adres, wiek, nazwa biblioteki) należy składać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, w najbliższej bibliotece gminnej lub jej filii na terenie powiatu bocheńskiego do 18 września 2015 roku.

Specjalnie powołane Jury oceni nadesłane prace. Najciekawsze i najstaranniejsze zostaną nagrodzone i będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki.