Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-02-18 18:40:35 przez system

"Kotka na gorącym blaszanym dachu" - w Kinie Regis

Kino Regis zaprasza wszystkich entuzjastów teatru (22 lutego, czwartek, godz. 18.30) na poruszający dramat Tennessee Williamsa "Kotka na gorącym blaszanym dachu" - w nowej inscenizacji z londyńskiego West Endu.

Po wielkim sukcesie „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.

Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłów zmienia się w psychodramę.„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

Dla widzów od 15 roku życia, polskie napisy.Czas trwania ok. 3 godzin.Spektakl z cyklu „National Theatre Live”