Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-01-22 18:54:00 przez system

Księżniczka czardasza na karnawał

4 lutego 2018 r. w hali-widowiskowo sportowej w Bochni będzie można obejrzeć operetkę E. Kalmanna Księżniczka czardasza. Historia miłosna księcia Edwina do węgierskiej szansonistki jest jednym z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów operetkowych.

Księżniczka czardasza – operetka w III aktach E. Kalmanna to jedna z najbardziej znanych i lubianych operetek, napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Fabuła osnuta jest wokół miłosnego mezaliansu, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej szansonistce Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić artystkę kabaretową. Stary książę ojciec wzywa jednak Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i wyrusza do Wiednia. Na balu udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Po wielu zwrotach akcji Edwin i Sylwia padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.

W spektaklu wystąpią artyści, śpiewacy i orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Koncert Karnawałowy
Księżniczka czardasza. Operetka w III aktach
Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni,
ul. Ks. J. Poniatowskiego 32
4 lutego 2018 r., godz. 18.00

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK tel. 14 611 69 35, kom. 784 683 895.