Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-22 20:22:45 przez system

"Kumoszki" z Moszczenicy docenione w Krakowie

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wspólnie z Telewizją Polską S.A. w Krakowie zorganizowały 3 września III Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych. Współzawodnictwo odbyło się w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą ,,Telewizja od kuchni" w trakcie Dnia Otwartego Telewizji Polskiej.

Tegoroczna edycja związana była z obchodami jubileuszu 55-lecia Telewizji Kraków oraz 50-lecia istnienia „Kroniki" Telewizji Kraków, a także 25-lecia powstania Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Udział w konkursie mogły zgłosić Koła Gospodyń Wiejskich, Lokalne Grupy Działania, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje.

Podczas kiermaszu z dumą prezentowano potrawy i wyroby regionalne. Doceniono także ogromny potencjał turystyczny małopolskich specjałów kulinarnych.

Gminę Bochnia reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy Wesołe Kumoszki, których wizyta w Krakowie przyniosła kolejny sukces. Panie zdobyły III miejsce otrzymując bardzo tematyczną nagrodę, jak na Telewizję przystało, mianowicie – telewizor.