Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-01-24 14:39:33 przez system

Lady Pank w Bochni!

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych wystąpi w Bochni w ramach trwającej od minionego roku trasy z okazji 35-lecia działalności grupy. Koncert zaplanowano 4 marca o godz. 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Zespół został założony w 1981 r. przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów, który wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy od 35 lat królującej na polskiej scenie muzycznej.

Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” czy „Stacja Warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 35-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce. W kwietniu 2016 r. ukazał się premierowy album pt. „Miłość i władza”, który promuje singiel i teledysk „Miłość” z udziałem znanej aktorki Olgi Bołądź.
Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio „Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl.

Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.

Każdy koncert uświetniają wizualizacje oraz historyczne filmy i teledyski zespołu wyświetlane na ekranie LED.

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK i kasie kina Regis.

4 marca 2017 r., godz. 19.00, Hala Widowiskowo-Sportowa im. Władysława Stawiarskiego,ul. Poniatowskiego 32.