Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-02-27 16:47:28 przez system

Legendy Solnego Grodu już w księgarniach

<html />

Na bocheńskim rynku księgarskim pojawiła się dzisiaj najnowsza książka Wydawnictwa Regis z Łapczycy. Są to Legendy Solnego Grodu – pozycja zapowiadana już kilka dni temu na naszym portalu. Książka dostępna jest zarówno w miękkiej jak i twardej oprawie. Od dzisiaj przez najbliższy tydzień każdy, kto kupi książkę otrzyma w prezencie od wydawnictwa mapę turystyczną powiatu bocheńskiego.

Legendy Solnego Grodu to zbiór sześciu legend związanych tematycznie z wielowiekową historią Bochni i jej okolic. Większość tekstów ukazuje kształtowany przez stulecia górniczy charakter miasta. Wiele lokalnych legend wprost lub przynajmniej pośrednio odnosi się do górniczego dziedzictwa solnego grodu. Bocheńska żupa jest w wielu przypadkach żywym tłem wydarzeń opisanych w legendach, a ich bohaterowie, to często górnicy, którzy przez stulecia swym trudem pisali historię tego miasta. Atutem książki są zarówno wartko napisane teksty Agnieszki Ostrowskiej, jaki i doskonałe ilustracje Pawła Błońskiego.

  • Książka ukazała się pod patronatem starosty bocheńskiego oraz burmistrza miasta Bochnia - podkreśla właścicielka wydawnictwa Anita Własnowolska-Bielak. - Przygotowaliśmy też wersję legend dla najmłodszych w formie kolorowanki pod tym samym tytułem.

Dla pierwszych trzech czytelników którzy dodzwonią się do naszej redakcji mamy w prezencie bezpłatne egzemplarze książki w twardej oprawie.